Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je sobota 28. května 2022 svátek má: Vilém Počet přístupů: 158853
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
Winter Survival 2005

04.02.2005 - Extrémní armádní závod Winter Survival vyhráli zkušení horalé z rakouského Saalfeldenu. V Jeseníkách tak favorizovaný tým obhájil loňské prvenství. O závodě organizátoři i účastníci tvrdí, že nemá světě obdoby.
„Byli jasnými favority od začátku soutěže," uvedl mluvčí závodu Pavel Pazdera z Univerzity obrany v Brně, která závod spolupořádá.
Loni rakouští horalé vyhráli závod jako vůbec první zahraniční tým.
Druhou příčku letos obsadili belgičtí výsadkáři z výcvikového střediska v Namuru. Na třetím místě pak skončil tým z Ředitelství armádní logistické a zdravotnické podpory z Týniště nad Orlicí.
  Závěrečná štafeta zamíchala pořadím
V posledním soutěžním dnu čekal na závodníky štafetový běh na lyžích. Od 11 hodin týmy startovaly na pětikilometrovou trasu branného štafetového závodu poblíž horské chaty Kurzovní. Na závěr ještě závodníci házeli granátem na cíl.
Po dvou etapách byli na čele závodu rakouští profesionálové ze Školy horských vůdců a záchranářů v Saalfeldenu. Na druhém místě se drželi belgičtí výsadkáři a na třetí příčce pak tým Vojenské akademie z Vyškova.
Štafetový běh nakonec vyhráli studenti studenti Univerzity obrany v Brně z Fakulty vojenských technologií. Na druhém místě doběhli vojáci z Ředitelství logistické a zdravotnické podpory, kteří se tak v konečném součtu bodu dostali před tým Vojenské akademie z Vyškova. Třetí příčku obsadili Rakušané.
  Druhá etapa prověřila psychiku
Po noci strávené ve sněhu v sedmistupňovém mrazu vyrazily týmy ve středu na druhou část dvoudenní etapy extrémního armádního závodu Winter Survival. Čekalo je stejně jako předchozí den přes třicet kilometrů horským terénem a několik disciplín.

"Jdeme závod poprvé, je to dlouhé, ale sil je ještě dost. Překvapily nás na trati některé technické

disciplíny," konstatoval Daniel Hlaváč z týmu chrudimských výsadkářů.
V lesích poblíž Bělé pod Pradědem čekala na týmy těžký lezecký úkol, pojmenovaný 'Spiderman'. Jeden z družstva musel na čas vyšplhat na skalní plošinu a ve výšce asi dvaceti metrů se pomocí visuté hrazdy zhoupnout k obří lanové síti, natažené mezi stromy. Po skoku na síť pak závodník slanil zpět na zem.
  Extrémní závod vyřadil dva týmy
Na start druhé části dvoudenní etapy, která je považována za vrchol celého extrémního závodu, se postavilo jen 16 týmů.
Ze závodu odstoupila družstva z výcvikové základny v německém Mnichově a ze 156. záchranného praporu v Olomouci.
"Odstoupili ze zdravotních důvodů. Jeden člen olomouckého týmu má na noze otlaky a puchýře. Bolest mu nedovolí dál pokračovat," řekl mluvčí závodu Pavel Pazdera. Tým by sice podle jeho slov mohl pokračovat jen ve dvou, ale už mimo závod.
Dvoudenní vytrvalostní etapa byla tradičně vrcholem celého závodu. Týmy vystartovaly na trať v úterý ráno. Podle zkušeností z minulých ročníků během této etapy většinou odpadne několik týmů, ať už kvůli vyčerpání nebo zraněním.
  Závodníci přespali ve sněhu
Během prvního dne museli závodníci urazit s veškerou výbavou na zádech zhruba třicet kilometrů horským terénem jen podle mapy a na trase splnit několik disciplín. Od střelby ze samopalu až po obtížnou lezeckou disciplínu, pojmenovanou příznačně Psycho.
Při ní závodníci museli na čas nejprve vyšplhat po šikmém kmenu na skálu a poté ze skály asi v patnáctimetrové výšce skočit na jiný strom a sjet dolů. Skok ze skály na dva metry vzdálený kmen řada závodníků dlouho zvažovala.
"Bylo to těžké, kmen namrzal a vylézt po něm nahoru stálo hodně sil," řekl jeden ze závodníků Jan Ulman z týmu prostějovských výsadkářů.
Noc strávili závodníci ve sněhu poblíž chaty Na Bařinách, kde si postavili stany a měli možnost vysušit promočené části výstroje.

Zdroj: natoaktual.cz

Více na:   


Datum: 05.02.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 124493
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.69
počet známek: 95012