Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je 4. června 2023 svátek má: Dalibor Počet přístupů: 367847
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
GSG 9

                                 
                                   

 
Pro charakteristiku jednotek určených v Německu pro zvláštní operace je nejvhodnější výraz „obranné“. Soustřeďují vojenské prvky a jsou součástí polovojenských složek policejních sil – Grenzschutzgruppe 9 (GSG 9).

  U každého armádního sboru německého bundeswehru je dislokována speciální rota die Fernspähkompanie (rota hloubkového průzkumu), která se skládá přibližně ze 140 až 150 mužů. Orientuje se na operace proti druhým sledům protivníka, neboli k plnění zvláštních úkolů za liniemi fronty.Vedle svého poslání je rovněž připravena k sabotážím různého druhu. Z operačního hlediska je tedy funkce GSG 9 obdobná činnosti amerických sil určených pro zvláštní operace.Základní výcvik probíhá ve výsadkářském středisku u Neuhausenu v Schongau. Další místo přípravy této jednotky se nachází ve výcvikovém středisku hloubkového průzkumu v Neuhausenu ob Eck. Za boj proti terorismu a dalšímu ohrožení vnitřního pořádku v zemi odpovídá oddělení P ministerstva vnitra (policejní záležitosti). Základní organizační silou v tomto úsilí je GSG 9.

   Na sklonku šedesátých let počala vzrůstat činnost teroristických skupin v Evropě. Mezi západoněmeckou veřejností panovala nechuť k vytváření jakýchkoliv protiteroristických komand. Byla vedena pochopitelnými obavami o oživování vzpomínek na nacistický režim. Tuto skutečnost ještě umocnily události kolem mnichovské olympiády v roce 1972. Bezpečnostní opatření byla udržována záměrně na nejnižší možné úrovni, aby mohl být světu ukázán „pacifistický“ obraz nového Německa. Žel, západoněmečtí obyvatelé dostali tvrdou lekci od skupiny teroristů „černého září“, kteří zabili dva členy izraelské olympijské výpravy a dalších devět drželi jako rukojmí. Spolková republika se tehdy ve snaze vyřešit situaci zmítala od jedné krize ke druhé. Při tragickém konci zahynulo všech devět rukojmí společně s teroristy v průběhu okázalého „střeleckého souboje“ na vojenské letecké základně ve Furstenfeldbrucku.

   Tehdy padlo v západním Německu rozhodnutí udělat vše nezbytné pro účinné zabránění podobným událostem. Proto byla vytvořena úplně nová protiteroristická skupina, tentokrát v rámci Bundesgrenzschutz (Spolková pohraniční policie( s názvem Grenzschutzgruppe 9 (GSG 9). Jednotka prokázala svoji kvalitu v říjnu roku 1977 v somálském Mogadišu, kdy její tým v počtu 27 mužů dokázal osvobodit během šesti minut unesené letadlo společnosti Lufthansa a zachránit 87 rukojmí na jeho palubě. Přestože se šířily pověsti o dalších úspěších GSG 9 v tajných akcích, nezúčastnila se od té doby žádného podobného veřejného zásahu.

   Organizace

 Na rozdíl od ostatních elitních protiteroristických jednotek ve světě je GSG 9 pevně včleněna do policejních sil, spadajících pod Spolkové ministerstva vnitra. V době, kdy zasahovala v Mogadišu, činil její stav 180 mužů; poté bylo rozhodnuto zvýšit jej na 300. Nicméně vzhledem k potížím při náboru se počet ustálil na 160 až 200 mužích.

   GSG 9, která se skládá ze čtyř bojových jednotek po 42 mužích, neustále zdokonaluje svou účinnost. Organizační struktura je následující: velitelství, spojovací a dokumentační sekce, ženijní četa, výcviková jednotka, kterou lze v případě nutnosti použít i pro bojové nasazení, vrtulníkový roj v počtu tří vrtulníků a 11 pilotů a mechaniků a zásobovací četa. V bojových jednotkách jsou jednotlivé velitelské sekce a týmy „zvláštních akcí“.

   Výběr mužstva a výcvik

 Všichni příslušníci GSG 9 musí být dobrovolníci, kteří byli přijati do řad policejního sboru. Jinak řečeno, kdokoliv se chce dostat do této elitní jednotky, musí nejdříve opustit armádu a být přijat k pohraniční policii. Výcvikový kurz trvá 22 týdnů a je zaměřen na psychickou a fyzickou odolnost. V průběhu prvních 13 týdnů se nováčci seznamují s povinnostmi policie, právními normami, učí se karate a zacházet se zbraněmi.

   Výcvik probíhá na různých místech, jak to odpovídá povaze takové speciální jednotky. Nikdy není předem známo místo jejího nasazení. Druhá polovina výcvikového kurzu obsahuje podrobné seznámení se s praktikami teroristických hnutí, prohlubování individuálních znalostí a dovedností, včetně zacházení s novou technikou, zejména v takových oborech, jako jsou optika a spojovací technika. Frekventanti kurzu se seznamují s přístroji pro noční vidění a nechybí ani výuka řízení motorových vozidel ve složitých situacích, např. při útěku.

   Asi 80% účastníků „přijímací“ kurz nedokončí. Nutno rovněž uvést, že v GSG 9 se klade větší důraz na teroristickou stránku přípravy než ve většině obdobných protiteroristických jednotek.

   Zbraně a výstroj

 Základní zbraní je standardní policejní samopal Heckler &   Koch MP 9 mm, příslušníci GSG 9 ho při použití opatřují tlumičem. Model HK G3SG1, který lze rovněž použít jako granátomet, patří k nejužívanějším zbraním, je-li zapotřebí nasadit ostřelovače. Tito speciální střelci často používají i snajperskou pušku Mauser 66 a pistoli podle vlastního výběru, což je vzácný případ takové svobodné volby. Nejneobvyklejší zbraní je pistole HK P9P ráže 9mm. Vyznačuje se originálním provedením bicího mechanismu, který se napíná uchopením rukojeti – po jejím uvolněním je zbraň naprosto bezpečně zajištěna!

   Uniformy

 Příslušníci GSG 9 nosí běžně uniformy spolkové pohraniční policie – zelený stejnokroj s tmavozeleným baretem. V době zásahu mají běžnou výsadkářskou přílbu, případně pláštěnku. Na stejnokroji nemají žádné zvláštní identifikační znaky. Pokud by policista nosil odznak výsadkářské kvalifikace, bylo by ihned patrné jeho služební zařazení.Datum: 07.02.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 234546
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.47
počet známek: 140374