Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je 4. června 2023 svátek má: Dalibor Počet přístupů: 367981
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
Special team 6 Kosovo

                              
 Special team 6, je policejní mezinárodní speciální jednotkou, která byla založena v roce 1999 v Kosovu v rámci mise UNIMIK. Základnu má na kraji hlavního města Priština a působí po celém území Kosova. ST9 spadá ve struktuře mise UNIMIK pod velení „Special operations HQ“. Úkoly jsou stejné jako má např. Útvar rychlého nasazení v Česku – tj. zásahy proti nebezpečným jedincům převážně z oblasti organizovaného zločinu, boj proti teroristům, záchrana rukojmích a podobně.
příslušníky skupiny jsou členové speciálních policejních zásahových jednotek z celého světa:

DELTA – Norsko
Nationell Insatsstyrkan – Švédsko
GEK KOBRA - Rakousko
WEGA - Rakousko
GSG-9 – Německo
Krajské zásahové jednotky SEK – Německo
URN – Česko
Krajské zásahové jednotky Policie ČR – Česko
VIKING TEAM – Island
Emergency Task Force Toronto – Kanada
GIGN – Francie
 Češi jsou v jednotce od roku 2000. úředním jazykem je Angličtina. Společná činnost je zajímavou zkušeností, kdy se porovnávají postupy a řešení možných situací. Jednotka není veliká a z každé již zmíněné konkrétní jednotky tam je pouze pár lidí. Proto spolu cvičí a do akce jdou smíšené týmy. Společný výcvik je proto nezbytný.
 Výběrové řízení je velice jednoduché. Hlavní a nejdůležitější podmínkou je to, že uchazeč o místo v jednotce musí již být příslušníkem nějaké zásahové jednotky ve své zemi. Zájemce pak projde pouze pohovorem a střeleckými testy. U pohovoru se zjišťuje jakou má uchazeč praxi, u jaké jednotky sloužil, jestli má zkušenosti z „hostage situation“ – tj. záchrana rukojmích. Pokud uchazeč projde, jde na střelecké testy. Každý uchazeč má právo dělat střelecké testy dvakrát. Počet výjezdů jednotky je v porovnání s naší zemí vyšší a pohybuje se mezi 4-6 měsíčně. Pokud jednotka není na výjezdu tak hlavně cvičí. Jednotka se využívá převážně na vážnější záležitosti. Jelikož je v Kosovu veliká nezaměstnanost, tak tam kvete organizovaný zločin. To, že se nejedná o klidnou oblast potvrzují čas od času se objevující nepokoje.
 Každý člen má svoji uniformu a výstroj, kterou používá u své domovské jednotky. Společný je modrý baret se znakem UN. Pistoli používá každý svou, kterou mu poskytne jeho stát. podmínkou je ráže 9 mm Luger. Dlouhé zbraně poskytuje UN. Jedná se o samopaly Heckler a Koch MP5A5 v ráži 9 mm a pak útočnou pušku Heckler a Koch G36K v ráži 5,56 mm NATO.
 Auta používaná v jednotce jsou stejná pro celou misi Toyota 4 Runner v barvách UNMIK – bílá a červená. K dispozici je obrněné auto RG-31.
Vrtulníky poskytuje UN nebo KFOR podle potřeby. Jedná se o stroje, které jsou momentálně v Kosovu. Ačkoliv zaminování není v Kosovu tak veliké jako je například v Bosně, je zde pořád reálné nebezpečí. Proto se pro přistání používají jak vojenské heliporty, tak i silnice a místa, kde dochází k častému pohybu vozidel.
 Policisté a vojáci KFOR nemají za úkol problém Kosova vyřešit. Jejich úkolem je vytvořit a udržet pořádek a vytvořit podmínky pro klidné a pokojné řešení problému
.


Zdroj:Commando.cz


Datum: 06.02.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 236547
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.47
počet známek: 140337