Vítáme Vás na oficiálních stránkách Paintball Březová. Nepřehlédněte články!!! "Jak si zahrát paintball zadarmo" a "Slevové karty" 
Dobré ráno, dnes je 4. června 2023 svátek má: Dalibor Počet přístupů: 367953
Německá verze  
Hledání
Fotoalbum
Odběr novinek
Jméno
Email
Počítadlo
ashrae 62.1api 1104aws d1.1aws download2014 asme standardasme a17.1ASME Y14.5IPC A-610Easme b31.1asme b31.3ASME QEI-1  moncler online replica horloges 
102. průzkumný prapor AČR
  Historie 102. průzkumného praporu
 Prapor nese jméno generála Karla Palečka. Historie 102. průzkumného praporu sahá do roku 1994, kdy v posádce Kroměříž vznikl 2. odřad hloubkového průzkumu.
Po jeho redislokaci do  posádky  Prostějov a jeho začlenění do 2. brigády vojenského zpravodajství a radioelektronické boje vznikl v roce 1995 2. prapor hloubkového průzkumu. 
 V roce 1997 se prapor v souvislosti reorganizace brigády změnil na 115. prapor hloubkového průzkumu 11. brigády vojenského zpravodajství a elektronického boje.
Od října roku 2000 115. prapor hloubkového průzkumu zaniká a je vytvořen 11. průzkumný prapor v rámci  1. mechanizované divize.
Od prosince 2003 vzniká sloučením 2. průzkumného praporu Strašice, 4. průzkumného praporu Bechyně a 7. průzkumného praporu Kroměříž nový 102. průzkumný prapor Prostějov v přímé podřízenosti Velitelství společných sil Olomouc, jako jediný průzkumný prapor české armády.
 

Znak 102. průzkumného 
         praporu

Hlavním symbolem 102. průzkumného praporu je znak, který má kruhový tvar s červeným lemem znázorňující příslušnost k výsadkovým jednotkám a tmavě zeleným podkladem vyjadřující příslušnost k průzkumnému vojsku.
Uvnitř znaku je padák jako symbol výsadkového-průzkumného útvaru. Letecká křídla znázorňují schopnost útvaru provádět vzdušný průzkum.
Blesky symbolizují přítomnost spojovacích jednotek nutných k přenosu informací v reálném čase z prostoru odpovědnosti a útočný nůž určený pro jednotky hloubkového průzkumu značí nekonvenční způsob vedení boje speciálních jednotek.

Určení praporu:
 102. průzkumný prapor je útvarem Společných sil AČR určený k vedení bojového průzkumu, optoelektronického vzdušného průzkumu a hloubkového průzkumu, včetně provádění úderných akcí, monitorování situace v přiděleném prostoru, vyhledávání a ničení průzkumných a diverzních jednotek a teroristických uskupení, popř. k posílení ochrany státní hranice, střežení důležitých objektů a plnění úkolů ve prospěch Policie ČR.
 Bojové nasazení praporu jako jednoho celku se bez reorganizace provedené v rámci předběžných opatření nepředpokládá. 
 Hlavními součástmi průzkumného praporu je Lehká průzkumná rota vybavená osobními terénními vozidly (perspektivně průzkumnou verzí kolového OT), Těžká průzkumná rota vybavená bojovými průzkumnými vozidly (BPzV), Rota hloubkového průzkumu a rota bezpilotních průzkumných prostředků vybavená bezpilotním průzkumným prostředkem Sojka. 
 Velitelství průzkumného praporu s podřízenými součástmi bude schopno zejména:
-
připravit k začlenění do úkolového uskupení pozemních sil průzkumnou rotu (bez rotace) nebo průzkumnou četu (s rotací) a četu bezpilotních prostředků (bez rotace) 
-
vytvořit a pro plnění asistenčních a ochranných úkolů na území ČR připravit až rotní úkolové uskupení, včetně technických prostředků průzkumu (bezobslužné průzkumné prostředky, pozemní průzkumné radiolokátory využitelné při střežení důležitých objektů a prostorů).
Jednotky průzkumného praporu jsou předurčeny pro získávání informací o protivníkovi, terénu a počasí, z prostoru vedení bojové činnosti, potřebných pro rozhodování velitelů na všech stupních velení.
 Jednotlivé součásti průzkumného praporu je možné použít k:
-
vedení bojového průzkumu včetně využití pozemních radiolokátorů do hloubky 30 km, optoelektronického vzdušného průzkumu do hloubky 60 km a hloubkového průzkumu do hloubky 100 km včetně provádění diverzních aktivit
-
monitorování situace v přiděleném prostoru, vyhledávání a ničení průzkumných a diverzních jednotek a teroristických uskupení
-
posílení ochrany státní hranice, střežení důležitých objektů a plnění úkolů ve prospěch Policie ČRZdroj: army.cz

Datum: 22.04.2005
Autor: ADMIN
Počet přístupů: 231855
hodnocení
1 | 2 | 3 | 4 | 5 Známka: 0.47
počet známek: 140138